Costa Coffee brand design megjelenése a kávézóik belső terében



03-p

Nem, nem lettem lakberendező :), A brand design megjelenése színekben a cég összes felületén, akár a belső terekre is ki kell terjedjen. Így egy kávézólánc esetében a brand design kiterjed bizony az üzleteik belső megjelenésére is. Londonban járva magával ragadott, ahogy ezt a Costánál megoldották. Utánanéztem, mi van mögötte.

design megjelenés

Bárhol járok, szívom magamba a kreatív megoldásokat, a harmonikus design jelenlétét és intenzíven inspirálódom. Volt szerencsém 10 napot Londonban tölteni, ahol bőven akad inspirálódnivaló :). Egyik ilyen alkalom adta ennek a posztnak az alapját.

A Costa története 1971-ben kezdődött a két olasz fivér, Costa Bruno és Sergio Londonba érkezésével. Azzal a céllal érkeztek, hogy kiváló kávét készítenek, amit az emberek minden nap szívesen fogyasztanak. Saját pörkölőüzemet hoztak létre és rengeteget kísérleteztek, teszteltek, amíg eljutottak a tökéletesig.

Külön tervezőcsapat

A Costa Coffee-nál ez az induló cél a mai napig megmaradt. Sőt, olyan fontosnak tartják a vendégélmény és a márkaidentitás legmagasabb szintig való eljuttatását, hogy külön tervező csapatokkal dolgoznak együtt, akik egy úgynevezett FormRoomot alakítottak ki (és folyamatosan alakítgatják). Ez egy olyan helyiség, ami egy kávézó belsejét jeleníti meg, s ahol több különböző területet képviselő, a márkát segítő csapatok, köztük a kreatív csapat is megalkotja, milyen installációk, anyagok, minták, színek, világításmegoldások és egyéb, a céljaikat segítő dekorelemek legyenek a kávézóban. Semmi nem öncélú, mindennek célja, oka és magyarázata van.

design megjelenés

A Costa célkitűzéseit, melyeket a brit/olasz, pihentető, barátság, törődés és értékek címszavak mentén határoz meg, a lehető leginkább igyekszik vizuálisan is megjeleníteni és a legharmonikusabban megvalósítani a kávézók belső tereinek kialakításánál.
A fő brand színeik (#72253D bordó és #F1Do9F bézs-kávébarna, valamint a #FFFFFF fehér) mellett szürke és natúr fa-szín is megjelenik, valamint a bútorokon a kék.
Az otthonosság érzését a parketta, a kényelmes fotelek, kanapék, egyedi megoldású installációk, szobrok, világításmegoldások segítik.

Egyedi fali installáció

Az egyik egyedi fali installációjuk például különböző léptékű, lézerrel vágott latte art minták rétegezéséből áll. A márka színei a mintákon is visszaköszönnek, míg a fa textúrája továbbra is látható a festett felület mögött, hogy megőrizze a kézzel készített, tapinthatóság érzetét, de a nyersen hagyott fa felületek is ezt az érzetet keltik.
Egy másik fali installációjukban pedig különböző méretű keretezett kerek tükröket tettek egymáshoz, amik a különböző méretű kávés és kapucsínós csészék felülnézetére asszociálnak, miközben játékosan folyamatosan tükrözik vissza a teret, ami úgy változik, ahogy változtatjuk a helyünket a kávézóban.


Mindezekkel olyan márkaidentitás és vizuális kódkészlet került kialakításra, amelyek a bátor, szenvedélyes, de játékos márkaszemélyiség jegyeit fejezik ki.
Ezekből is érzékelhető, hogy egy brand megalkotása, vagy éppen redesign-ja mennyire összetett, érzékeny és sokrétű munka, ahol a legapróbb részleteket kell a teljes egészbe beleszőni, hogy egységes, felismerhető képet adjon, amihez jó kötődni. Mindez persze sok-sok előkészítést és időt igénylő folyamat.
Engem teljesen elvarázsolt és át is jöttek a kitűzött célok. 🙂

A képek saját fotók és Londonban a Greenwich-i Costa Coffee-ban készültek.

Címkék: , , , ,